Stůl do jídelny s kovovým prvkem z lamina nebo dýhy

Kov je častým prvkem moderního interiéru. Nerez, pozink či hliník můžeme vidět jak u kuchyňských spotřebičů, z kovu můžou být pracovní desky, sokly a obklady kuchyňské linky, zábradlí schodiště anebo i osvětlení. Není se čemu divit, kovové plochy odráží světlo, vnáší do interiéru lesk a poutá pozornost. Jestliže použijeme kov v interiéru s rozvahou, můžeme vytvořit velmi moderní obydlí. Přemíra kovu však může být ke škodě naší snahy.

Jídelní stůl s kovovým prvkemStůl do jídelny s kovový prvkem

Kovové prvky sluší dřevěným jídelním stolům

V případě, že hledáte rozumný kompromis, správnou volbou je jídelní stůl s decentním kovovým prvkem v horní části nohou. Kovový prvek sluší jak dřevěnému stolu, stolu z dýhy i z lamina. Dnešní nabídka lamin je opravdu hodně pestrá. Výrobci přicházejí každoročně s novinkami zdařilých imitací dřeva, kovů i betonu.

Stůl v jídelně s čirou skleněnou deskou

Efektně v interiéru působí stůl s čirou skleněnou deskou na nerezových patkách. Ty jsou dominantní součástí dřevěných nohou. Kovové části jsou na sklo lepeny speciální technologií bez nežádoucí stopy po lepidle na čirém povrchu skla. Sklo je vhodné všude tam, když je potřeba místnost opticky prosvětlit, v kombinaci se dřevem získáte hřejivý přitom velmi moderní kousek nábytku.