Luxusní stůl z jilmového nebo ořechového dřeva

Za luxusní můžeme považovat stoly z těžko dostupných dřevin, jako je ořech či jilm. Masivní stůl z jilmového dřeva si vybere opravdový znalec a milovník přírodních materiálů, který dovede ocenit jeho krásu a vyjímečnostStůl z jilmového dřeva bude slušet interiéru světlých decentních tónů anebo se dobře snese s přírodním dubem.

Luxusní stůl z ořechového dřeva

Masivní stoly z jilmového dřeva

Jilm je kvalitní kruhovitě pórovité dřevo s tmavým jádrem, které je pevné, dobře ohebné a nesnadno se štípe. Svou tvrdostí a pevností se dá srovnat s dřevem dubovým. Vyznačuje se nezaměnitelnou kresbou v teplých hnědých tónech. Dnes je však méně používaný, z důvodu houbového onemocnění, které se ve třicátých letech minulého století k nám rozšířilo a z velké většiny úplně zlikvidovalo jilmové lesy.

Stoly z těžko dostupného ořechového dřeva

Dalším krásným dřevem v současné době těžko dostupným je ořech. Má velmi zajímavou kresbu, která se liší strom od stomu podle jeho stanoviště. Dřevo je poměrně tvrdé a přesto se dobře opracovává i ohýbá. Stůl z ořechového dřeva krásně vynikne s bílou barvou a s odstíny šedé.